Vilkaviškio buriuotojų klubas Škvalas“ vienija 28 narius ir turi 22 registruotus laivus. „Škvalo“ nariai aktyviai organizuoja regatas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jachtklubo „Škvalas“ savo veiklą vykdo iš asmeninių lėšų bei organizuojamų talkų. Klubo kredo: „Dirbame iš idėjos, buriavimas – tai mūsų gyvenimas!”.

Jachtklubas turi nemažą flotilę, kuri kas metais vis didėja. Daugumos klubo narių jachtos yra pagamintos Vilkaviškyje, todėl turi vietinę dvasią ir aurą. Jachtklubas Klubas turi daugiausia trimaranų, jų čia yra daugiau, nei visoje Lietuvoje kartu sudėjus.

Klubo uoste stovi ir laivams kelią rodo vienintelis Lietuvos vidaus vandenyse esantis ir veikiantis švyturys. Jis buvo pastatytas 2011 m. vasarą, įžiebimo proga buvo surengta „Švyturio regata“. Tais pačiais metais jachtklubo teritorijoje pastatyta medinė Neptūno skulptūra ir surengta Neptūno regata. Per buriavimo sezoną yra suorganizuojama apie 10 regatų. Didžiausia ir laukiamiausia – tradicinė „Aukso rago regata“.

Susidomėjimas buriavimu sparčiai auga, tikimės, jog ateityje jis taip pat spračiai populiarės ir pritrauks vis daugiau naujų buriuotojų, bei bendraminčių.

Vėjo vėjo vėjo!!

Projekto finansavimas:

Lietuvos Šveicarijos bendradarbiavimo programa

Projekto vykdytojas:

Vilkaviškio LIONS klubas